Skip to content

logo210x230
Διατελέσαντες Κοινοτάρχες

ΔΙΕΤΕΛΕΣΑΝΤΕΣ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΠΠΑΡΙΑΣ


1932 ΕΩΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 1932 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΗΛΑΣ
ΜΑΡΤΙΟΣ 1932
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1933
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΗΛΑΣ
ΑΠΡΙΛΙΟΣ 1934
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΨΑΡΡΟΣ
ΜΑΪΟΣ 1934 ΕΩΣ 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1935
ΙΩΑΝΝΗΣ Δ. ΛΟΥΛΟΥΔΗΣ
ΙΟΥΝΙΟΣ 1935 ΕΩΣ ΜΑΡΤΙΟ 1936
Μ. ΚΟΝΤΟΡΟΥΣΗΣ
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 1936 ΣΤΑΥΡΟΣ ΛΟΥΛΟΥΔΗΣ
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1937 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΨΑΡΡΟΣ
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 1947 Μ.ΚΟΝΤΟΡΟΥΣΗΣ
ΜΑΡΤΙΟΣ 1951 ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ
ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 1952 ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΟΥΛΟΥΔΗΣ
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1972 ΛΕΩΝΑΡΔΟΣ ΚΟΡΔΟΣ
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 1974 ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗΣ
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 1976
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΟΥΛΟΥΔΗΣ
ΑΠΡΙΛΙΟΣ 1979
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΗΛΑΣ
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1995 ΕΩΣ 31/12/1998
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΝΕΤΑΣ

Από 1/1/1999 ΕΩΣ 31/12/2010 ΣΑΝ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΘΙΟΥ ΜΕ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΩΝ ΙΩΑΝΝΗ ΓΛΥΝΟ.

ΑΠΟ 1/1/2011 ΣΑΝ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΙΚΟΣ ΠΙΑ ΔΗΜΟΣ ΑΝΔΡΟΥ ΜΕ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΩΝ ΙΩΑΝΝΗ ΓΛΥΝΟ.

 
GreekEnglish (United Kingdom)